KULLANIM KOŞULLARI

Son güncellenme tarihi: 10 Mayıs 2017Lütfen perakendex.com'u kullanmadan önce bu 'kullanım şartları'nı dikkatlice okuyunuz.  perakendex.com'u kullanan ve alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır. Kullanıcı sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunu, bu sözleşmeyi okuduğunu, anladığını ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunu kabul etmiş sayılır.

perakendex.com ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu, Üyelik sözleşmesi, Gizlilik sözleşmesi ile Mesafeli Satış Sözleşmesi; Kullanım Koşulları'nın eki ve ayrılmaz parçalarıdır.

 1. Perakendex.com, internet sitesi üzerinden sunulan çeşitli mağaza görsellerinin ve benzeri baskılı ürünlerin satışı hizmetini sunmaktadır. Perakendex.com'un sunduğu hizmetin ve kullanım koşullarının içeriğini değiştirme hakkı vardır. Perakendex.com, yenilenmiş güncel kullanım şartlarını yine aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek gördüğü takdirde elektronik posta ile üyeye bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, Perakendex.com'da yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve Perakendex.com sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.

 2. Müşteri, siparişini internet sitesi üzerindeki onay butonu aracılığı ile oluşturup, ödemesini tamamladıktan sonra Müşteri'nin siparişi baskıya alınacaktır. Ürünler müşteri siparişi üzerine baskıya alınacağı için, Müşteri ürünleri iade etme hakkını haiz olmadığını peşinen kabul eder. Müşteri, ürünler baskıya alınmadan önce siparişten tamamen vazgeçme hakkına sahiptir.

Müşteri, bu vazgeçme talebini e-posta marifeti ile veya perakendex.com'da belirtilen 'Müşteri Hizmetleri' telefon numarası vasıtası ile perakendex.com'a zamanında bildirdiği takdirde, iade süreci başlatılabilir.

 1. Müşteri satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra, en geç 1 (bir) gün içinde, sipariş detayları ve ilgili ön bilgilendirme formu ile mesafeli satış sözleşmesi, üyelik ya da sipariş işlemi sırasında bildirdiği e-posta adresine gönderilir.

 2. Müşteri, üyelik ve sipariş aşamalarında kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

 3. Kural olarak teslimat masrafları Müşteri'ye aittir. Kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapılacağı beyan edilmişse, teslimat masrafı perakendex.com'a ait olacaktır. Bununla birlikte perakendex.com, teslimatın hangi koşullarda kendisi tarafından karşılayacağını belirlemekte serbest olup teslimat ücretine ilişkin herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır.

 4. Sipariş konusu ürünler ürün açıklamalarında aksi belirtilmedikçe en geç 10 (on) gün içinde, Müşteri'nin siparişinde belirttiği adrese teslim edilmek üzere, anlaşmalı kargo şirketine teslim edilir. Ürünlere ait kargo ve teslimat takibine ilişkin bilgiler, perakendex.com tarafından müşterinin kayıt veya satınalma anında verdiği e-posta adresine bildirilecektir.

 5. Sipariş, ödeme işlemi tamamlandıktan sonra verilmiş sayılacaktır.

 6. Perakendex.com kullanıcılar tarafından kendisine iletilen bilgiler ile site üzerinde gerçekleştirdikleri işlem kayıtlarını, Gizlilik Sözleşmesi'nde belirlenen kurallar uyarınca ve yürürlükteki mevzuata uygun olarak kullanabilir, ifşa edebilir, üçüncü kişilerle paylaşabilir, bu bilgileri işleyebilir, paylaşabilir, bir veri tabanı üzerinde tasnif edip saklayabilir.

 7. İnternet Sitesi'nden 18 yaşından küçük kişiler alışveriş yapamazlar. İnternet Sitesi'nde 18 yaşın altındaki kişilere yönelik ürünler satışa sunulabilir; ancak bu ürünler kanunen reşit kişiler tarafından satın alınmak üzere satışa sunulmuştur.

 8. Perakendex.com'un genel görünüm ve dizaynı, sunulan teknik veriler, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil olmak üzere; Perakendex.com'un içeriğinde yer alan bütün görsellerin, yazıların, grafiklerin, fotoğrafların, videoların, animasyonların seslerin her hakkı saklıdır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz ve kaynak göstermeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz.

 9. Kullanıcılar, İnternet Sitesi'nde satışa sunulan ürünleri sipariş ekranını takip ederek ve kendilerine sunulan ödeme seçeneklerinden ve ödeme yöntemlerinden birini kullanarak satın alırlar. Kullanıcılar, ürünleri İnternet Sitesi'nde kendilerine sunulan fiyattan almayı, İnternet Sitesi'nde ilan edilen ödeme koşullarına aykırı davranmayacaklarını peşinen kabul ederler. Perakendex.com, kredi kartı ve diğer yöntemlerle yapılan satışlara ilişkin promosyon, reklam ve taksitle ödeme imkanlarını İnternet Sitesi'nden duyurur. perakendex.com'un bankalar veya diğer aracı finans kuruluşları tarafından yapılan promosyon, reklam, taksitle ödeme imkanı gibi ödeme kolaylıkları bakımından hiçbir sorumluluğu yoktur.

 10. Müşteri 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu gereği; sipariş etmiş olduğu ürünlerin teslimi sırasında ayıp kontrolü yapmakla sorumludur. Teslimatı yapan taşıyıcıdan kaynaklı hasar dışında, paket açılmadan fark edilebilecek nitelikte herhangi bir hasar, eziklik, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum varsa; Alıcı teslimat görevlisinden tutanak hazırlamasını talep etmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR